Antikvariát FIDUCIA

Katalog

Antikvariát Fiducia

Vítejte na stránkách ostravského antikvariátu.

Nabízíme zde převážně speciální tituly pro sběratele. Objednané knihy je možno vyzvednout osobně na adrese antikvariátu, také je můžeme zaslat poštou buď na dobírku nebo po předchozí platbě předem. Objednávkou knihy souhlasíte s Obchodními podmínkami a Ochranou osobních údajů.


E-antikvariat.com

Provozujeme také jeden z největších internetových antikvariátů!

Rozsáhlou nabídku zajímavých titulů naleznete v našem internetovém antikvariátu na www.e-antikvariat.com. Nabízíme zde desítky tisíc titulů všech žánrů, navíc i mapy, pohlednice, grafiky, bibliofilie a další položky. Naši nabídku denně aktualizujeme.


Aukční prodej Zajímavé tituly prodáváme i na stránkách antikvariaty.com. Přitažlivou aukční formou zde nabízíme mnoho i velmi netradičních položek.


Fiducia na Facebooku Podrobnější informace o našich aktivitách naleznete na naší stránce na facebook.com. Kliknutím na obrázek nebo odkaz se můžete stát našimi fanoušky a moci si prohlížet fotografie z akcí, videa apod. Těšíme se na vás.-

NOVÉ TITULY! - (Nové položky)

Byly přidány nové knihy do kategorie technika a odborná.

(16:10 25.11.2020)


Antikvariát a klub Fiducia - (Oznámení)

Milí přátelé, příznivci a zákazníci, na základě nařízení vlády jsou antikvariát, klub i obě galerie až do odvolání uzavřené.

Internetové obchody fungují normálně, jen s jednou změnou, není bohužel možné osobní vyzvednutí. Děkujeme za pochopení.

(11:33 22.10.2020)


Náš nový web:-) - (Oznámení)

Fiducia spustila nový web, chystá trička dominant i on-line aktivity

Fiducia spouští nový web, a to přesně 22 let od založení antikvariátu (založen 19. 10. 1998). Jedním z podnětů pro vytvoření webu je aktuální společenská situace. V průběhu jarního lockdownu jsme si uvědomili, že všechny naše aktivity jsou v on-line prostředí různě roztroušené a bylo by dobré je soustředit na jedno místo.

Na webu tak najdete na jednom místě všechny informace o aktivitách klubu, vydaných titulech, pamětních deskách a sochách, intervencích ve veřejném prostoru, akcích okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu, databázi ostravských soch, databázi ostravských památek a architektury a také řadu novinek.

Historička Romana Rosová pro nás podrobně zmapovala historii domu Nádražní 30, ve kterém sídlíme. Velmi zajímavá a pestrá minulost domu se v budoucnu kromě webu objeví také ve výkladních skříních u hlavního vchodu, které nám poskytlo Společenství vlastníků objektu, za což jim velmi děkujeme. (Na webu k dispozici zde.)

Novinkou je projekt Fiducia on-line, který chceme na stránkách spustit v listopadu. Nechceme nahrazovat nebo pouze zaznamenávat živé akce, na kterých se s vámi potkáváme. Kontakt s vámi je pro nás zcela zásadní. Chceme vytvářet další prostor, v němž se budeme snažit uchopit a pojmenovat ostravskou kulturní krajinu. Náš nový projekt se bude jmenovat Ostravské kulturní stopy. Více se dozvíte na novém webu spolku počátkem listopadu 2020.

K dispozici je také nový e-shop spolku, kde můžete na jednom místě zakoupit naše knihy, katalogy, placky, pexesa, trička či tašky – postupně zde bude od listopadu přibývat speciální série triček, placek a tašek ostravských dominant. Ceny všech produktů jsou stanoveny tak, aby pouze pokryly náklady spojené s přípravou, výrobou a distribucí jednotlivých položek.

Nově můžete také přispět na naše aktivity formou daru přes portál Darujme.cz, který podporuje české neziskové organizace – do tohoto systému jsou zařazeny pouze organizace, které dodržují zásady transparentnosti. Jsme rádi, že jsme se mohli přidat k organizacím, které darovací portál využívají (jako jsou například Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni), a poskytnout tak dárcům přehlednou a bezpečnou formu, jak podpořit naše aktivity.

Kdo jsme?

Jsme jednou z nejdéle fungujících kulturních institucí v kraji, patříme mezi nejznámější nezávislé kluby Moravskoslezského kraje. Antikvariát, který je jedním z největších na Moravě, byl založen Ilonou a Jiřím Rozehnalovými 19. října 1998 u kostela v Ostravě-Mariánských Horách. Od dubna 1999 působíme již na nynější adrese na Mlýnské ulici.

Jsme patrioti, kterým záleží na Ostravě a na tom, jaká je a bude. Angažujeme se v otázkách rozvoje města Ostravy, organizujeme diskuse na ožehavá témata, iniciovali jsme několik různých petic. Zapojili jsme se do debaty o budoucnosti industriálních památek v Dolních Vítkovicích, lipové aleje v Komenského sadech, budoucí podobě oblasti Nové Karoliny, do diskusí o vědecké knihovně přezdívané Černá kostka, o vzniku městské galerie či o hodnotě dnes již bohužel zaniklého ostravského komínu Strakáč. Zajímáme se o osud historických městských jatek, o zdevastovaný obchodní dům Ostravica-Textilia a další ohrožené městské památky. Jsme skupina nadšenců, která se snaží přiblížit vám to nejzajímavější z oblasti literatury, architektury, historie či industriálního dědictví. Pořádáme výstavy současného umění a fotografie, aktivity zaměřené na veřejný prostor, besedy s mimořádnými a zajímavými osobnostmi České republiky i zahraničí, autorská čtení, workshopy pro děti, veřejné debaty, komentované procházky či komunitní akce s velkou sítí dobrovolníků. Spolupracujeme s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, Národním památkovým ústavem Ostrava, Archivem města Ostravy, Ostravskou univerzitou, Slezskou univerzitou v Opavě, Národním divadlem moravskoslezským, městskou galerií PLATO, Protimluvem, Gymnáziem Olgy Havlové a řadou dalších institucí.

Více o nás najdete na na novém webu.

Za Fiducii se na vaše on-line podněty, ale především živé setkání s vámi těší Ilona Rozehnalová

(13:22 19.10.2020)


Provoz antikvariátu na konci července - (Oznámení)

Ve dnech 27. 7. - 31. 7. budeme v mít v antikvariátu „prázdninový provoz“, antikvariát bude fungovat normálně, ale internetové objednávky budeme vyřizovat až 3. 8. Děkujeme za pochopení.

(12:33 01.07.2020)


Výsledek soutěže na pamětní desku - (Oznámení)

Výsledek soutěže na pamětní desku věnovanou obětem komunistických procesů padesátých let v Ostravě

Vítězem veřejné soutěže na pamětní desku věnovanou čtyřem ostravským návazným komunistickým monstrprocesům na proces s Miladou Horákovou (tzv. procesy s Buchalem a spol.) se stal sochař Petr Szyroki. Soutěž vypsal ostravský Antikvariát a klub Fiducia v květnu tohoto roku ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, zástupci politických vězňů 50. let, Tělocvičnou jednotou Sokol Moravská Ostrava 1, Gymnáziem Olgy Havlové a Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity.

Odborná porota vybrala návrh sochaře Petra Szyrokého na svém jednání dne 29. 6. 2020. Porota hodnotila 7 soutěžních návrhů od šesti autorů, vítězný návrh získal sedm hlasů z osmi. Se všemi návrhy se veřejnost bude moci seznámit na výstavě ve vstupních prostorách Antikvariátu a klubu Fiducia, která bude zahájena v průběhu týdne 10.—14. srpna 2020 za účasti členů poroty.

Z jednání poroty vznikl zápis, který si můžete přečíst níže. Porota nejprve prošla přihlášené návrhy a přiložené podklady, všechny byly podány v požadované kvalitě. Poté se vedla diskuse nad jednotlivými návrhy a byly vybrány tři nejlepší. V druhé části jednání se diskutovalo podrobně o třech vybraných návrzích, na závěr více než dvouhodinového jednání se porota dohodla na pořadí takto:

  1. místo Petr Szyroki (pro 7 porotců, 1 hlasoval pro návrh na druhém místě)
  2. místo Šárka Mikesková
  3. místo Gabriela Maňáková

Na vítězném návrhu porota ocenila jak nápad, tak jeho zpracování, zejména propracovanou ideu a mnohovrstevnaté sdělení. Autor podle poroty velmi dobře a citlivě pracuje s prostorem a architekturou budovy, zajímavě propojuje text a symboliku a neotřele pracuje s řešením pamětní desky, jež v sobě nese mnoho významů. Zatímco text vystupuje přímo z omítky jako nenápadná připomínka toho, co se dělo uvnitř, včetně asociace plíživosti, postupného prostupování komunistického režimu tehdejším Československem, červené „tlačítko“ na sebe poutá pozornost kolemjdoucích a je možné je chápat nejen jako pomyslnou nekompromisní rudou tečku za lidskými životy, ale také jako symbol ukončení, zastavení totalitního běsnění.

Počátkem července proběhne jednání s autorem vítězného návrhu, na kterém se dohodne harmonogram realizace.

Vznik uměleckého díla byl podpořen darem členů okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu Jana a Marka Przybylových, a to částkou 20 000 Kč.

Pamětní deska bude věnována obětem ostravského monstrprocesu padesátých let. Jednalo se o největší politický proces na Ostravsku, navazoval na politický proces s Miladou Horákovou a komunističtí propagandisté jím chtěli veřejnost přesvědčit o tom, jak důmyslně bylo pražskými „protistátními živly“ (údajně připravujícími převrat či novou válku) ohroženo „ocelové srdce republiky“. Zřetelným záměrem bylo především ochromit oponenty režimu a zastrašit svobodně smýšlející občany. Ve čtyřech ostravských návazných procesech tak bylo nakonec souzeno 90 lidí a zcela nespravedlivě zde padly čtyři tresty smrti, další vysoké tresty doživotí a mnohaletých těžkých žalářů.

Deska bude umístěna na zeď Čapkovy sokolovny, kde proces probíhal.

Slavnostní odhalení vítězného návrhu by se mělo odehrát 21. září 2020. Samotné odhalení bude zakomponováno do dvoudenního cyklu akcí připomínajících nejen tuto smutnou událost, ale také perzekuci sokolů za nacistické i komunistické totality a zneužití sokolovny k takto hanebnému činu.

Tiskovou zprávu a zápis z jednání poroty zpracovala Ilona Rozehnalová dne 30. 6. 2020.

PŘÍTOMNÍ POROTCI

Ilona Rozehnalová — předsedkyně spolku Fiducia
Karolina Skorková — ředitelka festivalu Meat desing
Jakub Ivánek — popularizátor ostravských soch
Jaroslav Koléšek — sochař
Martin Mikolášek — ředitel Střední umělecké školy Ostrava, příspěvkové organizace
Ondřej Rybníček — zástupce T.J. Sokol Moravská Ostrava 1
Petr Šimíček — historik a pedagog
Ondřej Turoň — architekt
ON-LINE HLASOVÁNÍ: Marek Pokorný — ředitel městské galerie Plato

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ

7 pro návrh Petra Szyrokého — návrh č. 2 s červeným tlačítkem
(pro: Ilona Rozehnalová, Jakub Ivánek, Jaroslav Koléšek, Martin Mikolášek, Ondřej Rybníček, Petr Šimíček, Ondřej Turoň, Marek Pokorný)

1 pro návrh Šárky Mikeskové
(pro: Karolína Skórková)

Hodnocení jednotlivých návrhů

Návrh Petra Szyrokého

Návrh č. 2 (autor zaslal dvě varianty) velmi dobře a citlivě pracuje s prostorem a architekturou budovy, zajímavě propojuje text a symboliku a neotřele pracuje s řešením pamětní desky, které v sobě nese mnoho významů. Zatímco text je zapuštěn přímo do omítky jako nenápadná připomínka toho, co se dělo uvnitř, včetně asociace plíživosti, postupného prostupování komunistického režimu tehdejším Československem, červené „tlačítko“ na sebe poutá pozornost kolemjdoucích a je možné je chápat nejen jako pomyslnou nekompromisní rudou tečku za lidskými životy, ale také jako symbol ukončení, zastavení totalitního běsnění. Porota ocenila, ale zároveň jako problematickou vnímala práci s mizením písmen v omítce, jež může na jedné straně symbolizovat mizení paměti, vtahovat čtenáře do příběhu (jako by příběh vycházel zevnitř budovy a budova vydávala svědectví o tom, co se dělo uvnitř), na druhé straně však může nastat problém s horší čitelností textu. Porota také navrhuje, aby se vedla diskuse ohledně materiálu červené tečky z důvodu trvanlivosti odstínu barvy, natřený beton podle ní také nemá opodstatnění vůči celkové koncepci návrhu a možná by bylo dobré zkusit přemýšlet o zvolení jiného materiálu.

Návrh Šárky Mikeskové

Návrh s moderním výrazem a přímočarostí, který by upoutal i nejmladší generaci. Porota ocenila tvůrčí a divácky atraktivní motiv Bubáka, ale zdá se jí, že vlastní kovová deska s textem s tímto symbolem nekomunikuje. Otázkou je také trvanlivost a udržitelnost symbolu malovaného na omítku.

Návrh Gabriely Maňákové

Porota ocenila práci s písmem napodobujícím font psacího stroje a se symbolikou, kdy čtyři pamětní desky vytvářejí kromě souvislosti se čtyřmi procesy a čtyřmi tresty smrti také asociace kříže nebo zamřížovaného okna. Autorka pracovala s textem výtvarně, ale celkový dojem je spíš tradiční.

Návrh Hany Nováčkové

Návrh je zajímavý interaktivním pojetím desky s kukátky, ale umístění takového objektu na schodišti porota nepovažuje za vhodné, jako problematické vnímá vizuální zaměření desky jen na jednoho z odsouzených.

Návrh Lukáše Dvorského

Porota vyzdvihla autorovu práci s celým prostorem a symboliku díla. Jedná se ale o řešení, které připomíná již existující realizace.

Návrh Štěpána Kuse

Autor pracuje hezky se symbolikou, ale návrh se porotě jevil jako příliš tradiční.

Návrh Petra Szyrokého — návrh číslo 1

Autor dodal dva návrhy — zatímco návrh č. 2 (s červeným tlačítkem) porota ocenila jako nejlepší, tento návrh považuje za problematický z hlediska trvanlivosti písma a odolnosti desky.

(11:47 01.07.2020)


Soutěž na pamětní desku - (Oznámení)

Soutěž na pamětní desku k ostravskému monstrprocesu Buchal a spol.

Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, zástupci politických vězňů 50. let, Tělocvičnou jednotou Sokol Moravská Ostrava 1, Gymnáziem Olgy Havlové a Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě vypisuje veřejnou soutěž na pamětní desku, která bude věnována obětem ostravského monstrprocesu Buchal a spol.

Toto soudní divadlo, které bylo největším politickým procesem na Ostravsku, navazovalo na politický proces s Miladou Horákovou a komunističtí propagandisté jím chtěli veřejnost přesvědčit o tom, jak důmyslně bylo pražskými „protistátními živly“ (údajně připravujícími převrat či novou válku) ohroženo „ocelové srdce republiky“. Zřetelným záměrem bylo především ochromit oponenty režimu a zastrašit svobodně smýšlející občany. Ve čtyřech ostravských návazných procesech tak bylo nakonec souzeno 90 lidí a zcela nespravedlivě zde padly čtyři tresty smrti, další vysoké tresty doživotí a mnohaletých těžkých žalářů.

Deska bude umístěna na zeď Čapkovy sokolovny, kde proces probíhal.

Na realizaci desky vypisujeme soutěž ve výši 20 000,- Kč (na vše včetně zhotovení a osazení). Náklady budeme krýt z vlastních zdrojů, respektive z daru Marka a Jana Przybylových, členů okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu. Soutěžní návrhy je možno přihlásit do 21. 6. 2020. Slavnostní odhalení vítězného návrhu by se mělo odehrát 21. září 2020. Samotné odhalení bude zakomponováno do dvoudenního cyklu akcí připomínajících nejen tuto smutnou událost, ale také perzekuci sokolů za nacistické i komunistické totality a zneužití sokolovny k takto hanebnému činu.

Veškeré informace a podmínky soutěže naleznete zde.

(11:30 21.05.2020)


Cesty do ostravského (v)nitrozemí - (Doporučujeme)

Cesty do ostravskeho vnitrozemi

Poetický průvodce Ostravou, který v deseti pěších trasách mapuje v originálních textech a fotografiích jak známé kulturní památky a památkové rezervace, tak dosud nezmapované lokality, včetně architektonicky zajímavých staveb, které dosud nejsou systematicky propagovány, urbanisticky výjimečných, ale také problematických lokalit a zanikajících čtvrtí a zákoutí. Těšit se můžete na fotografie Romana Poláška a Martina Popeláře přibližující současné genius loci řady jedinečných ostravských destinací, specifický charakter a nenapodobitelné kouzlo průmyslovou minulostí zformovaných oblastí a stejně tak i osobitý rustikální ráz okrajových městských lokalit a cenných přírodních prostředí. Texty literárního kritika Pavla Hrušky vedle konkrétních údajů a historických faktů často v metaforické nadsázce vzdávají hold kráse daného místa.

Na knize spolupracoval tým ostravských historiků a dalších odborníků: Zdenka Rozbrojová, Martin Juřica, Martin Jemelka, Martin Strakoš, Romana Rosová, Jakub Ivánek, Petr Lexa Přendík, Jan Lenart, Josef Šerka, Tomáš Majliš, Lenka Kocierzová, Jaroslav Němec, Ivan Motýl, Monika Horsáková, Ilona Rozehnalová, Petr Kočárek a Pavel Březinský. Originální podobu publikaci vtělila mladá slovenská grafička Kristína Pupáková. Vydal spolek Fiducia, Ostrava 2019

Kniha je v prodeji v našem antikvariátu, můžete si ji rovněž koupit přes náš e-shop www.e-antikvariat.com.

Kniha Cesty do ostravského (v)nitrozemí ) vznikla za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, tiskárny Printo a MUDr. Davida Feltla.

(16:29 22.04.2020)


Mapa ostravských výletů - (Doporučujeme)

Zájemci v mapě naleznou dvacet tras, jež povedou zajímavými, často netradičními a turistickými či naučnými příručkami dosud nezmapovanými oblastmi na území města (všechny trasy jsou dostupné městskou hromadnou dopravou a jejich délka je 5 – 20 kilometrů). Potenciálním výletníkům přiblíží populární kulturní památky, ale upozorní je i na mnohé jiné významné a dosud málo propagované objekty či stavby, jejich vývoj, proměnu a historické souvislosti, zavedou je na řadu míst s jedinečným a nenapodobitelným „geniem loci“, do průmyslovou minulostí osobitě zformovaných městských čtvrtí i oblastí spíše venkovského charakteru, nevynechají ani cenné přírodní lokality a pozoruhodnosti stejně jako další a další ostravská specifika… - to vše v duchu pravdivé a stále platné věty spisovatele a rozhlasového reportéra Josefa Filgase: „Dybystě cely svět přešli, jak stě něviděli Ostravu, tuž stě něviděli nic!“

Vydal Antikvariát a klub Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu v roce 2017.
Redakce: Lenka Kocierzová, Blažena Przybylová, Ilona Rozehnalová, Pavel Hruška, Jaroslav Němec.
Grafická úprava: Jaroslav Němec.
Autoři hesel: Lenka Kocierzová, Blažena Przybylová, Romana Rosová, Ilona Rozehnalová, Andrea Weglarzyová, Pavel Hruška, Jakub Ivánek, Jan Lenart, Tomáš Majliš, Jaroslav Němec, Petr Přendík, Martin Strakoš.

Mapa je v prodeji v našem antikvariátu, můžete si ji rovněž koupit přes náš e-shop www.e-antikvariat.com.

Mapa ostravských výletů vznikla za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Nadačního fondu Kousek po kousku, Nadace české architektury a MUDr. Davida Feltla.

(16:28 22.04.2020)


Mapa ostravských památek a architektury - (Doporučujeme)

Mapa ostravskych pamatek

Mapa je součástí databáze www.ostravskepamatky.cz, zaměřené na představení různorodého památkového fondu a architektonicky cenných staveb na území města Ostravy. Výběr se zaměřuje na 111 objektů a areálů, reprezentujících zdejší architektonickou kulturu od středověku až po současnost. Každé heslo se skládá z názvu, adresy, jména stavitele nebo architekta a slohové nebo stylové charakteristiky. Součástí je také označení, zda se v případě vytipovaných položek jedná o kulturní nebo dokonce o národní kulturní památku.Další příklady cenných staveb uveřejňujeme v rámci elektronické databáze, kde najdete i popisy staveb a stručné medailony architektů a stavitelů, podílejících se výrazně na profilování zdejší architektonické kultury.


Autor hesel Martin Strakoš, autor fotografií Roman Polášek. Vydal spolek Fiducia, Ostrava 2017

Mapa je v prodeji v našem antikvariátu, můžete si ji rovněž koupit přes náš e-shop www.e-antikvariat.com.

Mapa ostravských výletů vznikla za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury, tiskárny Printo, firmy Portaflex a MUDr. Davida Feltla.

(16:26 22.04.2020)


Opavské interiéry - (Doporučujeme)

Opavske interiery

Publikaci Opavské interiéry historiků umění Martina Strakoše a Romany Rosové vydal na konci roku 2014 ostravský antikvariát a klub Fiducia . Navazuje na knihu Martina Strakoše Ostravské interiéry, vydanou rovněž Fiducií v roce 2011. Zmíněná kniha zároveň navazuje na Průvodce architekturou Opavy, vydaného v roce 2011 Národním památkovým ústavem,územním odborným pracovištěm v Ostravě, neboť editorsky a autorsky se na ní podílí spoluautor Průvodce Martin Strakoš za autorské spolupráce s historičkou Romanou Rosovou a fotografem Romanem Poláškem.

Záměrem knihy je představit interiérovou tvorbu a uměleckořemeslná díla v interiérech co nejširšímu počtu čtenářů a těm zvídavým poskytnout jednak poučení a jednak jim umožnit další studium a to prostřednictvím odkazů na literaturu, pojednávající o architektuře Opavy. Součástí knihy je úvod, v němž je představen vybraný celek historických snímků opavských interiérů. Následují chronologicky řazená hesla, tvořená hlavičkou se základními údaji – adresou, autorským určením a datací vedeného interiéru. Následuje text hesla, popisující vybranou stavbu a daný interiér a uvádějící základní údaje do širších uměleckých, historických i společenských souvislostí, aby vynikl specifický charakter zmíněných děl. Závěr tvoří seznam literatury, jmenný rejstřík a anglické resumé. Snahou autorů bylo připravit čtenářsky přístupnou knihu s odborně relevantním základem

Ačkoli Opava byla těžce poškozena válečnými událostmi na sklonku 2.světové války, její památkový fond dovoluje autorům představit opavské interiéry od gotiky až po současnost. Gotické památky a pojetí prostoru spolu s torzem zachované nástěnné malířské výzdoby doloží například kaple sv. Kříže v Opavě-Kateřinkách. Barokní řešení sakrálních interiérů budou velmi dobře prezentovat bohatě vypravené prostory kostela sv. Vojtěcha nebo kostela sv. Ducha v centru Opavy. Architekturu 19. století a její pojetí interiérové tvorby představí interiéry městského divadla, kostela kláštera Milosrdných sester Panny Marie, bývalé městské spořitelny nebo kostela kláštera milosrdných sester III. řádu sv. Františka. Bohatě zastoupena bude i architektura 20. století. První polovina minulého století bude zastoupena především dílem architekta Leopolda Bauera, například palácem bývalé Obchodní a živnostenské komory (nyní Knihovna města Opavy) či kostelem sv. Hedviky. Dále se bude jednat kupříkladu o budovu městského koupaliště od architekta Otty Reichnera, přelom minulého a tohoto století bude představen interiéry několika novodobých vil, tedy nejlepšími příklady současné architektury v Opavě.

Kniha je v prodeji v našem antikvariátu, můžete si ji rovněž koupit přes náš e-shop www.e-antikvariat.com.

Za podporu a spolupráci při vydání knihy děkujeme: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Opava, MUDr. David Feltl, občanské sdružení PANT, Full HD tisk Printo.

(16:26 22.04.2020)