Antikvariát FIDUCIA

Katalog

O nás

Ilona Rozehnalová
Antikvariát a klub Fiducia

Nádražní 30
702 00 Ostrava

Plátce DPH ve zvláštním režimu.

IČO: 68160640
DIČ: CZ7662055544

E-mail: info@antikfiducia.com
Telefon: 596 117 312
Mobil: 731 919 603

Po-Pá
10-18 hod.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Jsme jedním z největších moravských antikvariátů. V naší prodejně nabízíme bohatý výběr kvalitní beletrie a poezie, knihy o přírodě, filozofii, historii, umění, dále dobrodružnou literaturu, bibliofilie, obálky a avantgardu, staré tisky, pohlednice, průvodce, mapy, atlasy, fotopublikace a další knihy různých žánrů. Denně také provádíme výkup knih, platíme ihned.

Antikvariát a klub Fiducia je také nezávislé kulturní centrum v Moravské Ostravě, zaměřené na vzdělávání a kultivaci občanské společnosti. Pořádá kolem 100 akcí ročně s přibližně 20 000 návštěvníky. Antikvariát byl založen Ilonou a Jiřím Rozehnalovými v roce 1998. Od roku 1999 pořádá kulturní aktivity v klubu Fiducia, specializuje se na přednášky a diskusní večery z oblasti literatury, historie, architektury, industriálního dědictví a umění, výstavy současného umění a fotografie, besedy s mimořádnými a zajímavými osobnostmi České republiky i zahraničí, autorská čtení, přednášky o historii města, workshopy pro děti, veřejné debaty, komentované architektonické prohlídky a další aktivity. Spolupracuje s katedrou české literatury Ostravské univerzity, Národním památkovým ústavem Ostrava, Archivem města Ostravy, Fakultou umění Ostravské univerzity, Národním divadlem moravskoslezským, občanským sdružením SPOK a řadou dalších institucí.

Spolek Fiducia vydal několik publikací věnovaných historii Ostravy a Opavy, provozuje databázi ostravských soch a databázi ostravských památek. Od roku 2016 vede čtenářský klub. Od roku 2013 ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu vytváří pamětní desky a instaluje naučné cedulky významným osobnostem ostravské kultury ( v roce 2014 Jaromír a Dolores Šavrdovi, v roce 2015 Karel Biňovec, Vladimír Macura, v roce 2016 Zdeněk Jirotka a Václav Havel).

V prostorách Fiducie působí Galerie Dole, založená v roce 2006. Její kurátor Martin Mikolášek vychází ve výstavním plánu z prostorových možností galerie, ve které se odehrávají též všechny další aktivity klubu (přednášky, besedy, projekce atd.), a tematizuje roční výstavní plány se zaměřením na 2D média – komiks (2006), malba (2007–2013), přednost dává mladým tvůrcům, ale vystavovali zde i autoři střední generace např. J. Bolf, J. Špaňhel, L. Gažiová, I. Korpaczewski. V roce 2007 připojila k aktivitám klubu Fiducia výtvarnice Marcela Lysáčková dětský ateliér doplňující jednotlivé výstavy v Galerii Dole.

Fotografická galerie Fiducia vznikla v roce 2001 a je od začátku samostatným subjektem v rámci klubu Fiducia, zakladateli a kurátory galerie jsou fotografové Roman Polášek a Martin Popelář. Program galerie tvoří především monografické výstavy prezentující českou i světovou fotografii a autory všech generací včetně nejmladší. Pevné místo má ve výstavním plánu též klasika (vystavovali zde mj. I. Pinkava, Tono Stano, V. Reichmann, E. Medková, J. Rössler).

Projekt Kulturní aktivity Fiducia 2020 je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Nadace české architektury, MUDr. Davida Feltla, tiskárny Printo, firmy Portaflex.

logo ostravalogo mk
logo obvod a nca