Antikvariát FIDUCIA

Katalog

Postup při výkupu knih

Naše adresa:
Ilona Rozehnalová
Antikvariát a klub Fiducia

Nádražní 30 (vchod z Mlýnské ulice)
702 00 Ostrava

E-mail pro výkupy: antikfiducia@seznam.cz

Telefon: 596 117 312
Mobil: 731 919 603
Facebook: Antikvariát a klub Fiducia

Po-Pá
10-18 hod.

Při výkupu knih vždy potřebujeme váš občanský průkaz (zákonná povinnost ověřovat totožnost při prodeji použitého zboží). Děkujeme za pochopení.

Vykupujeme knihy, ale také časopisy, gramodesky, pohlednice, mapy, grafiky, plakáty a další antikvární sortiment.

Vykupujeme pouze zboží, které jsme schopni prodat, proto doporučujeme pro výkup:

1. při množství do 500 kusů knih

a) vyfoťte prosím knihy na mobil, klidně více knih na jedné fotce (jako na obrázku č. 1) a doneste fotky ukázat do antikvariátu. Pokud mají všechny fotografie dohromady méně než 10 MB, můžete je poslat i e-mailem, případně do zpráv na naší facebookové stránce.

b) knihy doneste do antikvariátu - doporučujeme domluvit si čas výkupu předem, aby byl výkupčí osobně přítomen ve chvíli, kdy přijdete. Pokud přijdete bez domluvy a výkupčí bude zrovna mimo prodejnu, můžete knihy v antikvariátu nechat s telefonním číslem a my se vám ozveme obratem ve chvíli, kdy se vrátí do prodejny. Zavoláme vám výkupní cenu za prodejné knihy a pro peníze se pak zastavíte kdykoli během otevírací doby antikvariátu. Neprodejné knihy je možné po dohodě nechat v antikvariátu s tím, že je dáme zdarma před vchod k rozebrání.

c) napište seznam - uveďte autora, název a u starých knih do roku 1948 i rok vydání. Seznam můžete zaslat e-mailem nebo přinést do antikvariátu, případně poslat do zpráv na naší facebookové stránce.

2. při množství nad 500 kusů knih

a) pro knihy po dohodě přijedeme - nejprve prosím vyfoťte části knihovny (jako na obrázku č. 2) a zašlete nám je mailem spolu s informací, kolik knih máte a kde se knihovna nalézá, případně si pro domluvu zavolejte k nám do antikvariátu. Informace lze také poslat do zpráv na naší facebookové stránce. Pokud se domluvíme na výkup u vás v bytě, knihy na místě prohlédneme, vybereme ty, které jsou pro nás prodejné a nabídneme za ně výkupní cenu, kterou vyplácíme ihned v hotovosti. Knihy na vlastní náklady odnosíme a odvezeme.

b) knihy dovezte do antikvariátu a my je projdeme na místě. Před antikvariátem se dá zastavit za velkou obdélníkovou dopravní značkou Zóna zákaz stání, která je hned před naším vchodem a umožňuje zastavení pro naložení a vyložení zboží. Doporučujeme domluvit si čas výkupu předem, abychom byli v antikvariátu dva a výkupčí mohl přijít za vámi k autu. Ušetříte si tak tahání knih do antikvariátu a rovněž tím zajistíme, že výkupčí bude osobně přítomen ve chvíli, kdy přijedete.

obrázek č. 1obrázek1

obrázek č. 2obrazek2